İnternet üstünden oyun oynamak, bilhassa de belli başlı oyunlara daha fazla özenip vakit geçirmek nihai senesinin modası olmuşken, kız oyunları da bu kapsamda değerlendirilen ve sık sık seçenek edilen oyunlar arasında konumunu almıştır. 
Özellikle de tarayıcı oyunlarını seven ve bu manada arayışta olan oyun severler yerine kimi internet adreslerinde bütün bu oyunlar da toplanmaktadır. 
Öte yandan mevzubahis oyunların kalifiye ve donmayan türlerinin de bulunması, seçilmesi ve denenmesi de lazım olur. 
İşte bütün şunlar yönünden ehemmiyetli olan girlgamesplay.com adresi de oyuncuları hoşnut etmek içersinde geliştirilmiştir.
Sayfalarında birçok kız oyunları oyna tipinde oyun türü olan bu platformda, küçükler, büyükler veyahut gençler, yaşlılar fark etmeksizin herkes kolaylıkla oyunlarını oynayabilir. 
Buna ek olarak her ne kadar oyunlar içersinde cinsiyet sınırlaması olmasa da kız çocuklarına hitap eden binlerce oyunun da bu noktada toplandığını belirtmekte fayda bulunmaktadır. 
Karakterler bazında en sıcakkanlı, en alaka çeken oyun kahramanları değerlendirilirken, serüvenci ve sürükleyici hikayelerle de birden fazla yapımla karşılaşmak olasıdır. 
Özellikle de bilindik karakterlerin heyecan dolu maceraları oyunlaştırıldığı içersinde çocuklar da böyle oyunlara bayılırlar. 
Takılmadan, donmadan, herhangi bir mesele yaratmadan oynanan bu oyunların defa muhtelif olması da büyük bir üstünlüktür.
Dileyen herkes yönünden kız oyunu türünde fazlaca oyun yer alırken, aynı şekilde hem heyecanlı, hatta eğlenmek dolu yapımlar öne çıkmaktadır. 
Bu tarafta ise sitenin konseptinin kuvvetli olması da oyuncuları hoşnut etmektedir. 
Örneğin site üstünde her aranan oyun kolaylıkla yer almaktadır. 
Yani basit ve yalın bir dizayn oyuncuları da mutlu edecektir. 
Aynı saate oynanan oyun türlerine göre benzer veyahut sevilebilecek oyunların meydana çıkması da sağlanır. 
Aynı şekilde her tür kız oyunu içersinde oyuncuların kolaylıkla maceraların içerisine çekilmesi kurulabilir.