Winx Oyunları
1


 


Winx Perilerinin Sihirli Dünyası 


Magic'te bulunan, perilerin gittiği okul Alfea'da arkadaşlıkları ve sihir güçleri ile tanınan Winx'in macerası herkesi büyülüyor. Altı kişilik bir kız grubu olan Winx çeşitli sihirli güçlere sahip ve bütün kötülükler karşısında korkusuzca savaşıyor. O halde gelin öncelikle bu altı peri kızının sihirli güçlerini ve güçlü yanlarını hatırlayalım. 

  • Bloom: İnsanların gezegeni olan dünyadan yıllar sonra gelen ilk peri kızı olan Bloom, kırmızı saçları ve sevimli tavşanıyla her zaman aklımızda.  Ejderha Ateşinin gücüne sahip olan Bloom'un bu gücünü isteyen birçok karanlık varlık var. Geçmişi zamanla ortaya çıkan Bloom aynı zamanda Domino gezegeninin prensesidir.
  • Stella: Güneş gibi parlayan sarı saçları, modaya olan tutkusuyla tanıdığımız Stella, saçlarından da anlaşılacağı gibi güneşin ve ayın perisidir. Aynı zamanda Solaria prensesidir ve bir güneş kadar parlaktır.
  • Flora: Her zaman nazik bir görünüme sahip olan Flora, adı gibi çiçeklerle ilgilenmeyi seven onlara karşı sevgi besleyen bir peridir. Doğa perisi olması nedeniyle Flora, çiçek ve bitkilerle iletişim kurabilir. Linphea gezegeninde doğmuştur.
  • Miusa: Müziği duyduğu an harekete geçişi ve müziğe eşlik edişiyle oldukça eğlenceli bir peri kızıdır. Adı da müzikle ilişkili olan Muisa bir müzik perisidir ve müzikle arasında doğal bir bağ bulunmaktadır. Melodi gezegeninde doğmuştur.
  • Tecna: Bilgisayar, tablet, telefon fark etmez herhangi bir teknolojik ve tekno-sihirli alet söz konusu olduğunda Tecna her zaman en iyisidir.  Teknoloji perisidir ve teknolojik aletlerle alakalı her türlü sorunu çözebilir, onlara yeni özellikler ekleyebilir. Zenith gezegeninde doğmuştur.
  • Layla: Spora ve adrenaline olan tutkusu, atletik vücuduyla Layla, Andros gezegenin prensesidir. Okyanus, deniz ve su ile tanınan Andros gezegeninde doğan  Layla'yı  bu bağı nedeniyle dalgalar perisi olarak nitelendirebiliriz. En sevdiği şeyler arasında sporun yanında kesinlikle dans da var.

Hepsi hatırladığımız gibi birbirinden eğlenceli ve farklılar. Tüm farklılıklarına rağmen harika birer arkadaş ve harika birer periler. Her gün bir başka maceraya atılırken, her üzüntü ve mutlulukta hep beraberler. O halde sen de onların mutluluk ve üzüntülerine ortak olmak ister misin?

 

Winx Oyunları İle Eğlenceye Hazır Mısın?

Her gün ayrı bir maceraya atılan Winx kızları yeni maceraları için seni bekliyor. En havalı kız grubu olan Winx kızlarına katılarak onlar ile maceradan maceraya koşabilirsin. Sihirli peri kızları ile yapacağın sihirli maceralarda BloomFloraStellaTecnaMiusa ve Laylaseninle birlikte olacak. Winx perileri ile geçireceğin keyifli saatlerde onların dünyasına bir adım daha yaklaşacak sen de Alfea'da onların yanındaymış gibi hissedeceksin. Onlarla çıkacağın bu yolculukta yapman gereken tek şey istediğin peri kızını ve istediğin macerayı seçip oyuna başlamak. Her bir oyun farklı bir maceraya ve farklı bir yolculuğa açılıyor.  


Winx oyunlarında kızlarla beraber kuaför, saç bakım, moda ve makyaj gibi konularda fikirlerinle onlara yardımcı olabilirsin. Stella, Flora ve diğer kızlar moda ve güzellik konusunda fikirlerini bekliyorlar. Giysi giydirme oyunları ile onlara dolaplarındaki en güzel parçaları bir araya getirmeleri konusunda yardım edebilirsin. Kızların havalı müzik gruplarına katılarak gruplarının bir parçası olabilirsin, onlarla gitar çalabilir ve popstar becerilerini gösterebilirsin. Yapboz, fark bulmaca, boyama gibi oyunlarla bu eğlenceli etkinlikleri Winx ile birleştirebilirsin. Winx'in dünyasına dahil olabilir, birlikte canavarlarla savaşabilir, pixielerle tanışabilir ve çok daha fazlasına sahip olabilirsin. Bazı oyunlarda tüm Winx bazılarında ise tek bir peri seni bekliyor olacak. O halde bu maceraya atılmaya hazır mısın?