Okey Oyunu

<iframe id="game" src="https://www.kizoyunlari.org/oyunlar/?oyun=2444" frameborder="0" border="0" scrolling="no" style="width:100%;height:100%;min-height:100%;" allowfullscreen></iframe>

Okey Oyunu Nasıl Oynanır ?

Okey oyunu siz ve bilgisayar robotları olmak üzere dört oyuncu içindir. Öncelikle herkese 14 adet taş dağıtılır. İsteka üzerinde 15 jetonu olan kişi, sağındaki karo alanına 1 jeton yerleştirir. Bu taşlardan sıra veya düz çiftler yapmanız gerekiyor. Çiftler arasında tek bir karo boşluğu olmalıdır. Dilerseniz taşları isteğinize göre düzenleyerek bir çift oluşturabilirsiniz. İsterseniz istekanın üst kısmındaki SERİSİ DİZ ve ÇİFT DİZ butonlarına tıklayarak AI’nın taşlarınızı hizalamasını sağlayabilirsiniz. İkiye katlamak istediğinizde GO DOUBLE butonuna tıklayın. 14 taşınızla ardışık veya ardışık çiftler yaptığınızda, son taşı masanın ortasına yerleştirerek bir elinizi açın.

Ekranın sol üst köşesindeki ONE GAME butonuna tıklayarak tek elle oyun oynayabilirsiniz. PUAN butonuna tıklayarak açılan pencerede düşülecek puan değerini seçip OK oynamaya başlayabilirsiniz.

Sağ üst köşedeki YENİ OYUN butonuna tıklayarak yeni bir ele başlayabilirsiniz. Okey Oyna oyununda AYARLAR menüsünden zorluk seviyesini ayarlayabilir, sesi açıp kapatabilir, yardımlı veya gözetimsiz seçeneğini, gösterge puanı işlemeyi ve renk fonksiyonunun mevcut olup olmadığını ayarlayabilirsiniz. KOLAY, NORMAL ve ZOR olmak üzere 3 farklı zorluk seçeneği mevcuttur. İlk başlattığınızda NORMAL seçeneğiyle savaşa başlıyorsunuz.

– Ekranda sadece sizin tahtanız ve rakiplerinizin resimleri görünür. Rakipleriniz gerçek insanlar değil, bilgisayar robotlarıdır.

– Masanın ortasında fazladan taşlar ve bir adet OKEY taşı bulunmaktadır.

– Merkezi taş çizmek için masanın ortasındaki kapalı taşı fare veya parmağınızla seçip işaretin üzerine sürüklemeniz gerekir.

– Tahtanızdaki işinize yaramayan taşı, tahtanızın sağ tarafındaki dikdörtgen alana sürükleyip bırakmanız gerekiyor. Aynı şekilde her oyuncu işe yaramayan parçasını sağındaki alana bırakır.

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

Benzer Oyunlar