Yapboz Oyunları

 

Yapboz oyunları ilk olarak 1760 yılında harita yapım mühendisi John Spilsbury tarafından geliştirildi. Yapımın ilk amacı haritaları eğlenceden uzak, küçük parçalara bölmektir. 20. yüzyıldan sonra tüm dünyaya yayılmış ve genç, yaşlı her yaştan insanın eğlence dünyasına girmiştir. Puzzle veya Jigsaw olarak da adlandırılan bu eğlence türüyle zihinsel dünyanıza meydan okuyarak imaj oluşturma mantığınızı geliştireceksiniz.

Kategorimizdeki uygulamalarda farklı türdeki görseller ve şekiller birleştirilmeyi bekleyen küçük parçalara bölünmektedir. Bir tabloyu tamamlarken belli bir sırayı takip etmeniz gerekiyor. Yapmamız gereken ilk şey parçaları dört köşeye yerleştirmek. İkinci adım ise cetvelli olanları dağınık parçalardan ayırmaktır. Daha sonra bu parçaları kullanarak resmin çerçeve kısmını oluşturuyorsunuz. Çerçeveyi tamamladıktan sonra üçüncü aşamaya geçiyoruz. Bu aşamada birbirine yaklaşık olarak aynı olan renkleri toplayın. Son aşamada ise kalan parçaları uygun yere yerleştirerek görüntüyü tamamlıyorsunuz.

Sitemizi ziyaret edenler bulmaca oyunları oynarken analitik düşünme, akıl yürütme becerisi, şekil ve arazi algısı, problem çözme becerisi, ince motor becerileri, hedefe veya sonuca odaklanma, sıralama becerisi, farklı bakış açıları oluşturma ve sentez yapma gibi becerileri deneyimleyeceklerdir. . , dikkat eksikliğini azaltmak ve görsel hafızayı geliştirmek. Daha iyi olabilir. Bu sayede özgüven kazanırlar ve daha güçlü bir kişiliğe sahip olurlar.

Çoğu uygulamanın kolaydan zora kadar değişen seviyeleri vardır. Bölümleri bu şekilde tamamladığınızda daha zor görüntülerle karşılaşacaksınız. Uygulamalardaki zorluklar görüntünün daha küçük parçalara bölünmesiyle belirlenir.

12